دسته‌بندی نشده

4 روش سریع برای محاسبه وزن میلگرد

معرفی انواع میلگرد تقویتی و نحوه  میلگردبندی آن ها

روش های محاسبه وزن آرماتور

اهمیت محاسبه وزن میلگرد چیست؟ 4 روش محاسبه وزن انواع میلگرد، محاسبه آنلاین وزن میلگرد

یکی از مهمترین دغدغه ها قبل از شروع هر پروژه ساختمانی محاسبه وزن میلگرد می باشد. برای اجرای هر سازه ای بر اساس استانداردهای ساختمانی باید مصالح و قطعات آهنی آن به دقت ارزیابی شود. با توجه به اهمیت موضوع فوق، در مقاله بعدی در مورد بهترین روش ها و فرمول های اندازه گیری وزن آرماتور صحبت خواهیم کرد. این مقاله مفید اصفهان آهن را دنبال کنید.

ویدیو ناموفق بود

اهمیت محاسبه وزن آرماتور چیست؟

همانطور که می دانید وزن هر شاخه از میلگرد به عوامل مختلفی از جمله برند، استاندارد ساخت، اندازه و آلیاژهای مورد استفاده بستگی دارد. از آنجایی که استفاده از محصولات با کیفیت و بادوام در ساخت ساختمان های مستحکم و استاندارد بسیار مهم است و از آنجایی که کشور ما در وضعیت زلزله قرار دارد، محاسبه وزن این قطعات بسیار حائز اهمیت است. از سوی دیگر، هزینه میلگرد نیز تحت تأثیر وزن آن است. بنابراین آشنایی با روش های مختلف برای محاسبه این مشخصه در هر قطعه فولادی از زوایای مختلف ضروری است.

اهمیت محاسبه وزن میله ها

از آنجایی که کشور ما در مسیر انواع خرابی ها قرار دارد و با توجه به حوادثی که در سال های اخیر به دلیل سهل انگاری در استفاده از مواد مرغوب در کشور رخ داده است، محاسبه دقیق جرم مواد مورد نیاز یکی از ضروری ترین موارد می باشد. و اقدامات حیاتی قبل از شروع. هر پروژه ای مهم است. در زیر بهترین و ابتدایی ترین روش ها برای محاسبه این تابع را ارائه می دهیم.

نیاز به محاسبه وزن آرماتور در طول طراحی، قیمت و عملکرد سازه مشخص می شود.

4 نحوه محاسبه وزن انواع میلگرد

وزن میلگرد را می توان به روش های مختلفی محاسبه کرد که 4 روش کاربردی و اساسی برای محاسبه وزن این قطعه فولادی جدول استال، جدول وزن کارخانه، جدول استاندارد و استفاده از فرمول ها می باشد. در ادامه هر یک از این روش ها به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت

روش 1: استفاده از جدول Stahl

میز استال بر اساس استاندارد DIN (آلمانی) پوشانده شده است و یک جدول استاندارد برای محاسبه وزن است. این جدول حاوی اطلاعاتی مانند وزن واحد و سطح مقطع برای هر اندازه میلگرد می باشد. یکی از کاربردهای اساسی آن محاسبه مقدار محصول مورد نیاز برای تقویت بتن است.

بتن فولادی با آرماتور

برای استفاده از جدول بالا، باید ستون مساحت را بررسی کنید و کوچکترین عددی را که بزرگتر یا مساوی مساحت دستگاه مورد نظر است پیدا کنید. حالا در همان ردیف می توانید وزن قطعه مربوطه را پیدا کنید.

روش 2: استفاده از جدول وزن سازنده

هر کارخانه برنامه زمانبندی محصولات خود را با توجه به استانداردهای مورد استفاده در تولید لوازم جانبی تنظیم می کند. معمولاً این برنامه باید توسط کارخانه به مشتری اعلام شود. لطفا توجه داشته باشید که وزن آرماتورها از کارخانه های مختلف متفاوت است. نمودار وزن کارخانه شبیه نمودار وزن استاندارد (استاندارد مورد استفاده در تولید محصول) است و تفاوت چندانی ندارد. مهم است که علاوه بر وزن، کیفیت ساخت و استفاده از محصولات کارخانه های معتبر و معتبر را نیز در پروژه خود در نظر بگیرید.

روش 3: وزن میلگرد را با استفاده از جداول استاندارد محاسبه کنید

متداول ترین استانداردهای مورد استفاده در کشورمان برای صنعت میلگرد عبارتند از GOST 5781 روسی، ISNO 3132 ایرانی، BS 4449 انگلیس و DIN 488:86 آلمان. از بین استانداردهای فوق، GOST 5781 روسیه قدیمی ترین استاندارد صنعتی این صنعت فولاد است که بر اساس آن محصولات در 4 گرید A1، A2، A3 و A4 طبقه بندی می شوند.

هر یک از استانداردهای ذکر شده دارای جدول وزنی مشخصی هستند که شرکت ها موظف به تولید محصولات بر اساس قیمت های اعلام شده در آنها هستند. واحد وزن میلگرد در این جداول متر می باشد. با ضرب عدد وارد شده در جدول در طول شاخه به راحتی می توانید وزن هر شاخه را محاسبه کنید.

روش 4: با استفاده از فرمول محاسبه وزن آرمیچر

روش دیگر برای محاسبه دقیق وزن استفاده از فرمول است. استخراج وزن ها با برازش فرمول به روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام در زیر توضیح داده شده است.

نمونه برداری از فروشنده

ساده ترین راه این است که از سازنده یک نمونه کوچک بخواهید. با گرفتن وزن نمونه و تقسیم آن بر طول، وزن هر متر آرماتور محاسبه می شود. پس از به دست آوردن مشخصات فوق، این عدد را با عدد مربوطه در جدول استاندارد از نظر اندازه قطعه بررسی و مقایسه کنید. اگر وزن محاسبه شده برابر یا بیشتر از عدد مربوطه در جدول استاندارد باشد، محصول مورد نظر استاندارد است. برای محاسبه وزن آرمیچر بر حسب کیلوگرم وزن را بر حسب گرم و طول را بر حسب میلی متر در فرمول زیر وارد کنید.

طول نمونه / وزن نمونه = وزن هر متر میله تقویت کننده بر حسب کیلوگرم

فرمول محاسبه وزن میلگرد

محاسبه با استفاده از وزن مخصوص فولاد

یکی از قدیمی ترین روش های محاسبه استفاده از فرمول زیر برگرفته از استاندارد DIN آلمان است. در روش های دیگر وزن بر حسب متر اندازه گیری می شود. اما طبق این فرمول وزن قطعه به متر مربع مورد نیاز شما محاسبه می شود. توجه داشته باشید که قطر و طول باید بر حسب میلی متر وارد شود.

7.8 / 1000 * 3.14 * طول * قطر میلگرد به توان 2 = وزن هر متر میلگرد بر حسب پوند

فرم کارگاه (برنامه شماره 162)

این فرمول توسط استاندارد ملی INSO 3132 (ISIRI 3132) پیشنهاد شده است و سریعترین روش برای محاسبه وزن آرماتور می باشد. توجه داشته باشید که نباید بین وزن هر متر محصول و مقدار بدست آمده از این روش تفاوت زیادی وجود داشته باشد. قالب کارگاه به شرح زیر است:

162/کلاس میلگرد به توان 2 = وزن هر متر میلگرد بر حسب کیلوگرم

محاسبه آنلاین وزن زره

جدای از روش های ذکر شده در بالا، روش دیگری به نام محاسبه آنلاین وزن میلگرد نیز امروزه به طور گسترده ای رواج یافته است. انبوه قطعات به صورت آنلاین و از طریق سایت ها و اپلیکیشن های ویژه به دست می آید. با وارد کردن اطلاعات محصول می توانید وزن محصول را در سریع ترین زمان ممکن محاسبه کنید.

نتیجه

از آنجایی که ممکن است برخی از تولیدکنندگان در تولید این محصول مرتکب جرم شوند و محصولاتی با وزن کمتر از استاندارد تولید کنند، دانستن روش های مختلف محاسبه وزن زره به شما در خرید استاندارد و با کیفیت بسیار کمک می کند. . از طرفی در برآورد هزینه های پروژه باید وزن و اندازه قطعات مورد نیاز را دانست. در مقاله فوق روش ها و فرمول های مختلفی برای محاسبه وزن زره ارائه شد. یکی از سریع‌ترین راه‌ها استفاده از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های محاسبه‌گر وزن نوار آنلاین است. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظرات خود را در مورد این مقاله در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

عواقب استفاده کمتر از میلگرد چیست؟

استفاده از میلگردهای تقویت کننده با وزن غیر استاندارد منجر به خطا در محاسبات و ساخت سازه های بی کیفیت و ناایمن می شود.

وزن آرماتور حرارتی چگونه محاسبه می شود؟

وزن میلگرد = (2 * عدد پی * طول * شعاع برای مقاومت چگالی فولاد)

عدد پای = 3.14، چگالی آهن = 7850

آیا وزن آرمیچر با کارخانه های مختلف فرق می کند؟

بله، این تفاوت وزن به دلیل ترکیب متفاوت فولادهای به کار رفته در محصولات است.

4 روش سریع برای محاسبه وزن میلگرد

روش محاسبه بار میلگرد

اهمیت محاسبه وزن میلگرد چیست؟ 4 روش محاسبه وزن انواع میلگرد، محاسبه آنلاین وزن میلگرد

یک نگرانی مهم قبل از شروع هر پروژه ساختمانی محاسبه وزن دنده است. برای اجرای هر سازه ای بر اساس استانداردهای ساخت و ساز، برآورد دقیق مصالح و قطعات فلزی مهم است. با توجه به اهمیت موضوع فوق، در مبحث بعدی در مورد بهترین روش ها و فرمول های محاسبه وزن میلگرد صحبت خواهیم کرد. با این مطلب مهم اصفهان آهن همراه باشید.

فایل ویدیو

اهمیت محاسبه وزن آرماتور چیست؟

همانطور که می دانید وزن هر میلگرد به عوامل مختلفی از جمله تنوع، استاندارد تولید، اندازه و آلیاژهای مورد استفاده بستگی دارد. از آنجایی که استفاده از محصولات مرغوب و بادوام در ساخت سازه های محکم و استاندارد کاملاً ضروری است و از آنجایی که کشور ما زلزله خیز است، محاسبه وزن این قطعات از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. از سوی دیگر، قیمت آرماتور نیز تحت تأثیر وزن آن است. بنابراین شناخت روش های مختلف محاسبه این مشخصه در هر قطعه فولادی از جنبه های مختلف ضروری است.

اهمیت محاسبه وزن آرماتور

بنابراین محاسبه دقیق وزن مورد نیاز با توجه به اتفاقاتی که در چند سال اخیر در کشور رخ داده است به دلیل قرار گرفتن کشور در مسیر انواع معلولیت ها و بی توجهی به استفاده از محصولات مرغوب یک چیز است. . اقدامات ضروری و مهم قبل از شروع هر پروژه ای مهم است. در زیر بهترین و ابتدایی ترین روش های خواندن این ویژگی را ارائه می دهیم.

نیاز به محاسبه وزن میلگرد در هنگام طراحی، قیمت گذاری و اجرای سازه مشخص می شود.

4 روش برای محاسبه وزن انواع آرماتورها

وزن پشتی را می توان به روش های مختلفی محاسبه کرد. 4، روش های عملی و اساسی محاسبه وزن این پروفیل فولادی استفاده از جدول استیل، جدول وزن کارخانه، جدول استاندارد و فرمول می باشد. در ادامه هر یک از این روش ها را به تفصیل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

روش 1: استفاده از جدول Stahl

جدول Stahl بر اساس استاندارد DIN (آلمانی) تنظیم شده است و یک جدول استاندارد برای محاسبه وزن است. این جدول شامل اطلاعاتی مانند وزن مخصوص و سطح مقطع برای هر سایز میلگرد می باشد. یکی از کاربردهای اساسی آن محاسبه مقدار محصول مورد نیاز برای تقویت بتن است.

آرماتور بتنی در قاب

برای استفاده از جدول بالا، باید به ستون مساحت نگاه کنید و عددی را پیدا کنید که کمتر یا مساوی مساحت میلگرد مورد نظرتان باشد. حالا به همین ترتیب می توانید وزن قطعه مربوطه را پیدا کنید.

4 روش سریع برای محاسبه وزن میلگرد

4 روش سریع برای محاسبه وزن میلگرد

روش 2: استفاده از نمودار وزن سازنده

هر کارخانه جدول محصولات خود را بر اساس استانداردی که برای تولید میلگرد استفاده می شود تنظیم می کند. به طور معمول این جدول باید توسط کارخانه ها به خریدار ابلاغ شود. توجه داشته باشید که وزن میلگرد در کارخانه های مختلف دارای تفاوت هایی است. نمودار وزن کارخانه مشابه نمودار وزن استاندارد (استاندارد مورد استفاده در تولید محصول) بوده و تفاوت چندانی ندارد. نکته مهم این است که علاوه بر وزن، کیفیت ساخت را نیز در نظر داشته باشید و در پروژه های خود از محصولات کارخانه های معتبر و معتبر استفاده کنید.

روش 3: با استفاده از جداول استاندارد وزن آرماتور را محاسبه کنید

رایج ترین استانداردهای مورد استفاده در کشور ما برای تولید میلگرد عبارتند از GOST 5781 روسیه، ISNO 3132 ایران، BS 4449 بریتانیا و DIN 488:86 آلمان. در بین استانداردهای فوق، GOST 5781 روسیه قدیمی ترین استاندارد ساخت این دسته از فولادها است که بر اساس آن محصولات به 4 گرید A1، A2، A3 و A4 تقسیم می شوند.

هر یک از استانداردهای ذکر شده دارای جدول وزنی مشخصی هستند که کارخانه ها موظف به تولید محصولات با توجه به مقادیر مشخص شده در آنها هستند. واحد وزن زره در این جداول بر حسب متر می باشد. با ضرب عدد داده شده در جدول در طول شاخه به راحتی می توانید وزن هر شاخه را محاسبه کنید.

روش 4 – از فرمول برای محاسبه وزن میلگرد استفاده کنید

استفاده از فرمول ها روش دیگری برای محاسبه صحیح وزن است. افزایش وزن با قرار دادن فرمول به روش های مختلفی انجام می شود که در زیر به توضیح هر کدام می پردازیم.

از فروشنده نمونه بگیرید

یکی از ساده ترین راه ها درخواست یک نمونه کوچک از سازنده است. با تقسیم وزن نمونه بر طول، وزن آرماتور سنج محاسبه می شود. پس از به دست آوردن مشخصات فوق، این عدد را با توجه به اندازه قطعه بررسی کرده و با عدد مربوطه در جدول استاندارد مقایسه کنید. اگر وزن محاسبه شده مساوی یا بزرگتر از رقم مربوطه در جدول استاندارد باشد، کالای مورد نظر استاندارد است. برای محاسبه وزن آرمیچر بر حسب کیلوگرم، وزن را بر حسب گرم و طول را بر حسب میلی متر در فرمول زیر وارد کنید.

طول نمونه / وزن نمونه = وزن آرماتور در هر متر بر حسب کیلوگرم

فرمول محاسبه وزن میلگرد

با استفاده از وزن مخصوص فولاد محاسبه می شود.

یکی از قدیمی ترین روش های محاسباتی استفاده از فرمول زیر است که بر اساس استاندارد DIN آلمان به دست آمده است. به روش های دیگر، وزن هر متر را محاسبه می کنیم. اما این فرمول وزن جسم را برای فوت مربع مورد نیاز محاسبه می کند. لازم به ذکر است که قطر و طول باید بر حسب میلی متر وارد شود.

7.8/1000 * 3.14 * طول * قطر آرماتور به توان 2 = وزن هر متر آرماتور بر حسب کیلوگرم

فرم آموزشی (استفاده شماره 162)

این فرمول توسط استاندارد ملی INSO 3132 (ISIRI 3132) پیشنهاد شده و سریعترین روش برای محاسبه وزن میلگرد می باشد. توجه داشته باشید که تفاوت زیادی بین وزن متری محصول خریداری شده و مقدار بدست آمده از این طریق وجود ندارد. قالب کارگاه به شرح زیر است:

162/میلگرد به توان 2 = وزن هر متر میلگرد بر حسب کیلوگرم

محاسبه آنلاین وزن آرمیچر

علاوه بر روش های فوق، روش دیگری به نام محاسبه آنلاین وزن میلگرد نیز این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. توزین قطعه به صورت آنلاین از طریق سایت ها و اپلیکیشن های اختصاصی انجام می شود. تنها با وارد کردن اطلاعات محصول به راحتی می توانید وزن محصول را به سرعت محاسبه کنید.

نتیجه

اطلاع از روش های مختلف محاسبه وزن آرمیچر به شما در خرید محصولات استاندارد و با کیفیت کمک زیادی می کند زیرا ممکن است برخی از تولیدکنندگان در تولید این محصول بی نظمی کرده و محصولی با وزن کمتر از استاندارد تولید کنند. . از سوی دیگر، هنگام برآورد هزینه های پروژه، باید وزن و مقدار قطعات مورد نیاز را دانست. در مقاله فوق روش ها و فرمول های مختلفی برای محاسبه وزن آرماتور ارائه شده است. یکی از سریع ترین راه ها استفاده از برنامه ها و سایت های آنلاین محاسبه کننده وزن میلگرد است. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد. نظرات خود را در مورد این مقاله در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

عواقب استفاده از میلگردهایی با وزن کمتر از حد معمول چیست؟

استفاده از میلگردهای با وزن غیر استاندارد منجر به خطا در محاسبه و ساخت سازه های بی کیفیت و ناایمن می شود.

چگونه وزن میلگرد گرم را محاسبه کنیم؟

وزن میله = (شعاع به توان 2 * عدد پی * طول * چگالی آهن)

عدد P = 3.14، چگالی آهن = 7850

آیا وزن میلگرد در گیاهان مختلف متفاوت است؟

بله، این اختلاف وزن به دلیل تفاوت در ترکیب فولادهای به کار رفته در محصولات است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *