دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید لوله – قیمت لوله

اهمیت فولاد در زندگی روزمره ما

لوله ها موادی هستند که مزایای زیادی را برای افرادی که در پروژه های ساختمانی کار می کنند ارائه می دهند. اینها به عنوان تقویت کننده چارچوب برای تامین آب، گرمایش دفع مناسب فاضلاب و تامین آب آشامیدنی تمیز عمل می کنند. هنگام خرید از یک تامین کننده لوله فولادی در ایران مهم است که در مورد مواردی که باید هنگام خرید لوله در نظر بگیرید بدانید.

اکثر کارگران ترجیح می دهند از لوله ها هم برای ساختمان های مسکونی و هم برای زیرساخت های اصلی استفاده کنند زیرا به راحتی قابل تنظیم هستند. برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه در اینجا برخی از ملاحظات هنگام خرید لوله آورده شده است.

خرید لوله

استحکام کششی به حداکثر ظرفیتی اطلاق می‌شود که یک ماده می‌تواند در برابر نیروهای قبل از شکست یا شکستن مقاومت کند. یک ماده قوی می تواند فشار کششی به آن وارد کند و در نهایت صاف شود. این ماده از آسیب دائمی محافظت می کند.

اگر قصد خرید از یک تامین کننده لوله فولادی در ایران را دارید محصولات شما باید بهترین استحکام کششی را داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که برای مدت طولانی دوام می آورند. به عنوان مصالح ساختمانی همه کاره که در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، لوله ها با بارهای شدید و سایر عوامل محیطی مقابله می کنند.

با یک لوله آهنی سیاه و سفید با کیفیت بالا از استحکام کششی قابل اعتماد اطمینان دارید. این لوله‌ها معمولاً از فولادهای ملایم ساخته می‌شوند. با کربن کمتر خاصیت شکل پذیری و چکش خواری ایده آلی دارند.

شرکت های مختلف خرید لوله توانستند ورق های فلزی را به شکل مارپیچی تولید کنند. به جای شکستن کامل آنها گرم و سرد شده اند تا به عنوان محافظت در برابر شکنندگی عمل کنند. در حالی که فلز هنوز داغ است انتهای آن خم می شود تا لوله ای بدون شکستگی ایجاد شود.

خرید لوله

خرید لوله

کیفیت مواد

مهم نیست که یک نشتی چقدر کوچک یا بزرگ باشد نوعی آسیب لوله قطعا رخ می دهد. علاوه بر پتانسیل نشت فشار آب نیرویی است که هر لوله باید با آن مقابله کند. فشار بالای آب می تواند منجر به آسیب های گسترده شود. مسلماً مواد ساینده ای که از لوله ها عبور می کنند در نهایت کیفیت آنها را پایین می آورند.

شما باید لوله هایی را خریداری کنید که با مواد مناسب برای نصب ساخته شده اند. علاوه بر این لوله ها باید در برابر نیروهایی که روزانه با آنها برخورد می شود مقاومت کنند. فولاد اغلب یک ماده ایده آل برای لوله ها است. صنعت ساخت و ساز برای دوام خود به لوله های فولادی متکی است.

مقاومت در برابر خوردگی

با توجه به اینکه لوله ها وظیفه انتقال مایعات از یک نقطه به نقطه دیگر را بر عهده دارند، فضای داخلی آنها در برابر خوردگی آسیب پذیر است. خوردگی به فرآیند زوال مواد به دلیل واکنش به محیط اطلاق می شود. به طور کلی بیشتر اجزای فلزی به دلیل اسیدیته و اکسیداسیون خورده می شوند.

هنگامی که مواد بسیار اسیدی با لوله های فولادی تماس پیدا می کنند زنگ در داخل لایه های آن جمع می شود. این ناشی از اکسیداسیون است که به معنای از دست دادن ذرات آهن به الکترولیت های اسیدی است. فشار آب ناشی از خرید لوله ها می تواند هر دو واکنش شیمیایی را بیشتر تحمیل کند.

در دراز مدت لوله ها به دلیل خوردگی ناپایدار می شوند. این عامل به طور طبیعی رخ می دهد و می تواند در هر شرایطی اتفاق بیفتد. بنابراین بهتر است لوله ای بخرید که محافظت در برابر خوردگی را تقویت کرده باشد. لوله های گالوانیزه برای مقاومت در برابر خوردگی تولید می شوند. این لوله ها برای جلوگیری از زنگ زدن فلز در یک پوشش محافظ روی فرو رفته اند. علاوه بر این از تجمع رسوباتی که می توانند خط لوله را مسدود کنند جلوگیری می کند.

هنگام خرید لوله چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

  • کیفیت مواد
  • مقاومت در برابر خوردگی
  • استحکام کششی
  • سهولت استفاده
  • استحکام کششی

سهولت استفاده

هنگام خرید لوله ها آنها باید بتوانند با انواع محیط های خشن سازگار شوند. در حالت ایده آل، آنها باید در برابر دمای شدید سرد و گرم مقاومت کنند. هوای سرد اغلب می تواند اجزای فلزی را شکننده کند. فشار آب شروع به عبور از لوله می کند و یخ تشکیل می شود. در صورت عدم توجه، لوله های فولادی به دلیل انسداد یخ می توانند ترکیده و پاره شوند. بسته به مقیاس آسیب، تعمیر و یا حتی نیاز به تعویض کامل می‌تواند پرهزینه باشد.

از سوی دیگر دمای گرم می تواند لوله ها را به دلیل مشخصی بشکند. گرمای مستقیم می تواند باعث انبساط فلز شود. در انبساط حرارتی طول، سطح و حجم مواد افزایش می‌یابد که باعث می‌شود آن‌ها بیشتر مستعد مسائل باشند و طول عمر آن‌ها کاهش یابد. هنگامی که لوله نتواند گرمای شدید را تحمل کند همچنین پاره می شود.

طبیعتاً عوامل محیطی قابل کنترل نیستند. بهترین اقدام سرمایه گذاری روی لوله هایی است که با در نظر گرفتن دوام ساخته شده اند. لوله های فولادی با وجود نوسانات دما فرم خود را حفظ می کنند زیرا به گونه ای طراحی شده اند که دوام بالایی دارند.

خرید لوله

خرید لوله

نتیجه گیری

مواد لوله ها بر اساس تقاضا هستند که برای کاربردهای فراوانی استفاده می شوند. برای کمک به تصمیم خرید خود، این چند نکته را در هنگام خرید لوله به خاطر بسپارید. به عنوان تامین کننده پیشرو لوله فولادی در ایران، ما در فروشگاه آهن می توانیم تمام نیازهای لوله شما را تامین کنیم و در عین حال از سوپری اطمینان حاصل کنیم. یا کیفیت از لوله‌های آهنی سیاه، لوله‌های گالوانیزه، لوله‌های اسپیرال گرفته تا لوله‌های گاز و آب و… ما می‌توانیم همه آن‌ها را فراهم کنیم. اگر می خواهید در مورد محصولات ما بیشتر بدانید با کارشناسان ما در فروشگاه آهن در تماس باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *