دسته‌بندی نشده

تاثیر آب و هوا و رطوبت بر فولاد

تاثیر آب و هوا و رطوبت بر فولاد

ترکیبی از رطوبت، اکسیژن و نمک، به ویژه کلرید سدیم بدتر از زنگ زدگی به فلز آسیب می رساند. این مخلوط فلز را خورده یا تخریب می کند و آن را بی اثر می کند و باعث خود تخریبی می شود. آب شور با سرعتی به مراتب سریعتر از آب شیرین فلز را از بین می برد و هوای قوی و چسبنده دریا فلز را با سرعتی بسیار سریعتر از هوای معمولی فرسایش می دهد. برای محافظت از فولاد خود در برابر آب و هوا و رطوبت انواع پوشش های دفاعی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

پوشش پودری نقطه ای است که در آن یک پودر خشک به طور یک دست روی یک سطح اعمال می شود. در آن مرحله آهن گرم می شود و پودر را به یک لایه نازک تبدیل می کند. پودرهای اکریلیک، پلی استر، نایلون، وینیل، اپوکسی و اورتان قابل دسترسی هستند. پودرها برای استفاده از فرآیند دوش الکترواستاتیک استفاده می شوند. اقلام رسانای الکتریکی با یک پودر باردار و غیر سرب دوش داده می شود.

تاثیر آب و هوا و رطوبت بر فولاد

زنگ می تواند کیفیت فلزات شما را کاش و طول عمر آنها را کوتاه کند. زنگ احتمالاً زمانی شکل می‌گیرد که شرایط مناسب با آب و هوای کافی وجود داشته باشد. هنگامی که رطوبت نسبی قابل توجه در اطراف از نصف بیشتر شود، آهن زنگ می زند و زمانی که ضخامت نسبی به 80 درصد برسد فولاد زنگ می زند.

در سپیده دم دمای هوا سریعتر از جامدات ضخیم افزایش می یابد و رطوبت روی سطوح فلزی سرد تثبیت می شود. یکی از روش‌های جلوگیری از زنگ زدگی، تغییر مکان فلز و یا گرم کردن فضایی که فلز در آن نگاه داری می شود میتواند تاثیر گذار باشد.

تاثیر آب و هوا و رطوبت بر فولاد

تاثیر آب و هوا و رطوبت بر فولاد

فولاد کورتن

با توجه به اینکه فلزات شما بهترین عملکرد خود را به جلو نگه می دارند و علاوه بر آن از چقرمگی مراقبت می کنند در هر صورت جلوگیری از زنگ زدگی بسیار مهم است. آشنایی با شرایط بیرونی چیزی است که باعث زنگ زدگی فولاد می شود و خطر زنگ زدگی را گسترش می دهد عمدتاً اگر جو طوفانی یا مرطوب باشد. از فولاد بادوام که فولاد کورتن نامیده می شود استفاده کنید که حاوی 21 درصد از اجزای آلیاژی مانند کروم، مس، نیکل و فسفر است.

این ترکیبات یک پتینه زنگ دفاعی را تشکیل می دهند که با گذشت زمان میزان مصرف را کاهش می دهد. فولاد کورتن به طور کلی ارزان تر از فولاد سخت شده خواهد بود. در اتمسفر گرم و خشک فلز به طور قابل توجهی کمتر از یک جو مرطوب تمایل به زنگ زدگی دارد. زنگ نتیجه فرآیندی به نام فرسایش است. فلز زمانی زنگ میزند که یک واکنش مصنوعی از جمله اکسیژن موجود در آب را تجربه کند. اگر فلز به طور مداوم خشک نگه داشته شود احتمال زنگ زدگی آن به میزان قابل توجهی کمتر از قرار گرفتن مداوم در برابر باران یا رطوبت بسیار زیاد است که روی فلز جمع می شود.

آب و هوای زمستانی

آب و هوای زمستانی بر سرعت زنگ زدگی فلز به دلیلی بیش از عوامل دما و رطوبت تأثیر می گذارد. نمک و معانی متفاوتی که برای مدیریت خیابان‌های یخ‌زده به کار می‌روند، سرعت زنگ ‌زدگی سازه‌ها وسایل نقلیه و سایر سازه‌ها را به‌طور باور نکردنی افزایش می‌دهند. ویژگی‌های پیشروی زنگ تحت دما و رطوبت ثابت منجر به ایجاد یک تکنیک پیش‌بینی توسعه برای زنگ زدگی در فولاد هوازدگی شده است.

برای دستیابی به یک عمر طولانی دهانه های فولادی بادوام اطمینان از چند موضوع مورد نیاز است. به طور عمده، نوآوری ارزیابی زنگ، استراتژی انتظار زنگ زدگی و اصلاح طراحی فولاد هوازدگی مصرف شده قابل توجه است. فوکوس‌های مختلفی از آب شور بر روی قطعات تست فولادی ریخته شد و در یک ظرف آزمایش دمای ثابت و رگبار قرار گرفتند تا پیشرفت زنگ‌ زدگی را تماشا کنند. در نقطه ای که پوشش روی روی فولاد استفاده می شود روی فرسایش می یابد.

تاثیر آب و هوا و رطوبت بر فولاد

تاثیر آب و هوا و رطوبت بر فولاد

با این حال فولاد را محکم می کند. این به عنوان یک پوشش سازش برای محکم کردن فولاد استفاده می شود. مولکول های آهن در فولاد به سرعت در معرض دید اکسیژن اکسید می شوند. هر زمان که خشک و در داخل سطوح چسبندگی متوسط نگه داشته شود، یک لایه سطحی باریک از اکسید آهن، که از آن به عنوان “زنگ ثابت” یاد می شود، قاب می شود و تا حد قابل توجهی فولاد را محکم می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *