دسته‌بندی نشده

انتخاب بهترین تامین کننده لوله های فولادی

پوشش داخلی لوله مزایا، کاربردها و محدودیت ها

لوله کشی از جنس استنلس استیل در محیط های صنعتی به یک امر عادی تبدیل شده است. استحکام ذاتی فولاد ضد زنگ همراه با مقاومت در برابر خوردگی آن را به ماده ایده آلی برای لوله هایی که مواد شیمیایی یا گازها را حمل می کنند تبدیل می کند. فولاد ضد زنگ به دلیل تطبیق پذیری آن و مزایای متعددی نسبت به سایر مواد مورد استفاده در لوله کشی به طور گسترده برای کاربردهای داخلی و خارجی استفاده می شود. هنگامی که به تامین کنندگان لوله های فولادی ضد زنگ نگاه می کنید مهم است که بدانید چه جنبه هایی از لوله کشی با نیازهای شما مطابقت دارد.

بهترین تامین کننده لوله های فولادی

همه تامین کنندگان لوله های فولادی ضد زنگ برابر نیستند. قبل از سفارش، درباره تامین کننده تحقیق کنید تا مطمئن شوید که مواد نامرغوب دریافت نمی کنید. درست مانند هر صنعت دیگری تازه‌کارهایی وجود دارند که برای ارائه قیمت‌ های پایین‌تر نسبت به رقبای خود، دست به کار می‌شوند. این اغلب به قیمت کیفیت تمام می شود که در بسیاری از صنایع باعث ایجاد مشکلات ایمنی می شود.

استفاده از لوله های فولادی

لوله ها را می توان از انواع مختلفی از مواد ساخت اما فولاد ضد زنگ مزایای زیادی نسبت به لوله های ساخته شده از مواد دیگر دارد. در مقایسه با لوله های پلاستیکی یا سیلیکونی، لوله های فولادی ضد زنگ می توانند دمای بالاتری را تحمل کنند و راحت تر تمیز شوند. اگرچه از مس و آلومینیوم نیز برای ساخت لوله ها استفاده شده است فولاد ضد زنگ محافظت بهتری نسبت به اولی و استحکام بیشتری نسبت به دومی دارد.

لوله های فولادی

لوله های فولادی

چندین مزیت دیگر که لوله های فولادی دارند

 • جریان بالاتر
 • بادوام
 • سبک وزن
 • قابل بازیافت
 • نیاز به نگهداری کمی دارد
 • مقاوم در برابر خط و خش و خوردگی

لوله های فولادی ضد زنگ معمولا از فولاد ضد زنگ سری 300 ساخته می شوند که حاوی 18 تا 30 درصد کروم و 6 تا 20 درصد نیکل است. این آلیاژها به لوله‌های فولادی ضد زنگ نه تنها در برابر خوردگی مقاومت می‌کنند بلکه استحکام خود را در دماهای بالاتر حفظ می‌کنند.

انواع فولاد ضد زنگ در سری 300 از طریق روش های سرد کار سخت ساخته می شوند که امکان شکل دهی آسان تر، ساخت و کنترل کیفیت سطح را فراهم می کند. از آنجایی که نیازی به حرارت ندارد این فرآیند را نیز مقرون به صرفه‌تر از ساخت سایر فلزات در لوله‌کشی می‌کند.

این نوع فولاد ضد زنگ با نام فولاد آستنیتی نیز شناخته می شود به این معنی که از آهن، کربن، کروم، نیکل و مقادیر متوسطی از فلزات دیگر تشکیل شده است. این آلیاژهای آستنیتی بیشتر به دلیل مقاومت در برابر خوردگی شناخته می شوند، به همین دلیل است که بیش از 70 درصد تولید فولاد را تشکیل می دهند.

متداول ترین گرید فولاد

متداول ترین گرید فولاد ضد زنگ برای لوله کشی نوع 304 است و به طور گسترده در صنایع ساختمانی و صنایع غذایی استفاده می شود. نوع 316 همچنین مقاومت مشابهی در برابر خوردگی دارد اگرچه در برابر خوردگی ناشی از حلال ها و مواد شیمیایی بهتر مقاومت می کند. از آنجایی که مقاومت بهتری در برابر خوردگی کلرید دارد برای کاربردهای دریایی یا فضای باز و همچنین برای مصارف مختلف صنعتی و پزشکی ترجیح داده می شود.

لوله های فولاد ضد زنگ درجه 317 حتی در برابر سوراخ شدن در محیط های خورنده مقاوم تر هستند. کیفیت بین این درجه بندی های مختلف متفاوت است. گاهی اوقات مزایای آلیاژهای خاص بیشتر از هزینه ها است. پرسیدن از تامین کنندگان لوله های فولادی ضد زنگ در مورد محیط خاصی که لوله در آن نصب می شود به تصمیم گیری متناسب با نیازهای شما کمک می کند.

لوله های فولادی

لوله های فولادی

کاربردهای متداول لوله فولاد

وقتی صحبت از لوله های فولادی ضد زنگ می شود، هدفی که برای آن استفاده می شود به تعیین نوع فولاد ضد زنگ مورد نیاز کمک می کند. تامین کنندگان لوله های فولادی ضد زنگ می توانند در این زمینه کمک کنند و مشتریان را به سمت بهترین نوع مطابقت با نیازهای آنها راهنمایی کنند. لوله ها نیز از نظر اندازه و طراحی متفاوت هستند.

اندازه و شکل لوله

لوله های فولادی که برای زیرساخت ها و در انواع کارخانه های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند، پرمصرف ترین محصول تولید شده در صنعت فولاد هستند و به اشکال زیر مطابق با اهداف خاص هستند: لوله های فولادی ضد زنگ توخالی – کمک به کاهش ضایعات و نیاز به ماشین کاری. آنها در صنایعی که شامل نساجی کاغذ و فرآوری مواد غذایی می شود استفاده می شوند.

لوله های فولادی ضد زنگ بیضی شکل – برای تجهیزات انتقال حرارت مانند دیگ های بخار اغلب برای تولید داروها یا مواد شیمیایی استفاده می شود. استحکام مواد و دوام آنها را به انتخابی ارجح برای مشتریان تبدیل می کند.

لوله های مستطیلی از جنس استنلس استیل – زمانی که استحکام مهم است همراه با مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود و می تواند جایگزین ورق ها یا صفحات شود. آنها می توانند نورد گرم شوند – فرآیندی که در آن فولاد در دمای بیش از 1000 درجه فارنهایت متبلور می شود – یا به صورت سرد کشیده می شوند، جایی که در دمای اتاق شکل می گیرد.

لوله های فولادی ضد زنگ گرد – استریل کردن تمیز کردن جوشکاری و ماشین آلات آسان. آنها در برابر خوردگی مقاوم هستند و به عملکرد ساختاری و زیبایی شناسی کمک می کنند. لوله های فولادی ضد زنگ مربعی – خواصی مشابه لوله های مستطیلی دارند و برای اهداف مهندسی و سازه ای استفاده می شوند.

کاربردهای صنعتی

 • لوله‌های فولادی ضد زنگ اگرچه عمدتاً برای انتقال سوخت‌های مایع یا گاز استفاده می‌شوند، اما برای موارد زیر نیز استفاده می‌شود:
 • لوله کشی سیستم اسپرینکلر آتش نشانی به دلیل توانایی آن در مقاومت در برابر خوردگی
 • خطوط تراکم در دیگهای بخار به عنوان لوله های فولادی ضد زنگ دما و فشار بالا را به خوبی مدیریت می کند.
 • حمل و نقل نفت و گاز طبیعی از جمله از سکوهای دریایی که در آن فولاد ضد زنگ در برابر محیط خشن که به سرعت مواد دیگر را خورده می کند مقاومت می کند.
 • لوله کشی در کارخانه های فرآوری مواد غذایی، زیرا استفاده از آن برای حمل و نقل مواد غذایی بی خطر است.
 • تصفیه فاضلاب به دلیل استحکام مشخصه، مقاومت در برابر خوردگی و توانایی تحمل فشار.
 • لوله های آب با قابلیت حمل آب سرد و گرم.

لوله های فولادی ضد زنگ به طور گسترده ای در ساخت و ساز استفاده می شود. لوله های فولادی ضد زنگ باریک به اجرای سیستم های خنک کننده یخچال کمک می کند. برای گرمایش و لوله کشی یا حتی برای ساخت نرده ها، بولاردهای لوله برای تیرهای برق و حتی قفسه های دوچرخه استفاده می شود.

لوله های فولادی

لوله های فولادی

نتیجه گیری

اطمینان حاصل کنید که تامین کننده شما دارای مجوز است و کارکنان آن تجربه زیادی در این صنعت دارند. کارکنان مجرب فروش با دانش فنی کافی می توانند در تعیین بهترین نوع لوله فولادی ضد زنگ برای نیازهای شما کمک کنند. در فروشگاه آهن ما تامین کنندگان و توزیع کنندگان فولاد ضد زنگ با خدمات کامل هستیم. تیم مجرب ما بیش از 30 سال تجربه ترکیبی در صنایع و کار با میلیاردها تومان موجودی ارائه می دهد، بنابراین می توانید مطمئن باشید که ما آنچه شما نیاز دارید را داریم. امروز با ما تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *