دسته‌بندی نشده

انواع تیرهای فولادی و موارد استفاده از تیرهای فولادی

تیرهای فولادی

فولاد یکی از قوی ترین فلزات روی زمین است. اگر شما یک شرکت ساخت وساز و پیمانکاری هستید به احتمال زیاد تیرهای فولادی مقاطعی هستند که به طور منظم خریداری می کنید. دانستن در مورد انواع مختلف تیرهای فولادی تضمین می کند که شرکت شما از مقاطع مناسب برای هر کاری استفاده می کند. این راهنما انواع مختلف تیرهای فولادی را به صورت غیرمستقیم برسی می کند. به این ترتیب می توانید بدانید که کدام نوع برای شما بهتر عمل می کند.

تیرهای فولادی

انواع مختلفی از فولاد وجود دارد که تیرهای فولادی را تشکیل می دهند. فولاد را می توان با انواع مختلفی از فلزات مخلوط کرد تا نوع خاصی از آلیاژ فولاد ساخته شود. در زیر برخی از انواع رایج موجود در بازار آورده شده است.

تیرهای فولادی A572

این نوع فولاد بیشترین کاربرد را در ساخت و ساز دارد. این یک آلیاژ فولادی با استحکام بالا است که از کلمبیوم و وانادیوم تشکیل شده است. بسیار سبک، مقاوم در برابر خوردگی و برای جوشکاری مناسب است. استحکام کششی آن 65 کیلو پوند بر اینچ مربع است.

تیرهای فولادی A588

این نوع فولاد با استفاده از آلیاژ مس ساخته می شود. این یکی از مقاوم ترین انواع تیرهای فولادی در برابر خوردگی است. آنقدر مقاوم در برابر خوردگی است که نیازی به رنگ آمیزی ندارد. زمانی که به دنبال فولادی سبک وزن و مقاوم در برابر خوردگی هستید، بهترین انتخاب است. این استحکام کششی 70 kpsi دارد که آن را قوی تر می کند.

تیرهای فولادی

تیرهای فولادی

تیرهای فولادی A36

این فرم از فولاد یکی از بهترین انتخاب ها برای فولاد قابل جوش است که می تواند توسط ماشین آلات نیز تغییر یابد. این یک فولاد میان رده ارزان تر است. تحت اعمال استحکام کششی به خوبی کشیده می شود. حداقل مقاومت کششی آن 58 kpsi است.

انواع تیرآهن فولادی

شکل و طراحی تیرهای فولادی فاکتورهای مهم دیگری برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک برای موقعیت شما مناسب هستند. همچنین انواع مختلفی از اندازه های تیر فولادی وجود دارد. در زیر برخی از اشکال و طرح های رایج آورده شده است.

تیرهای فولادی I-Beams

تیرهای I به عنوان تیرجهانی نیز شناخته می شوند. آنها شبیه (I) بزرگ هستند و رایج ترین تیرهایی هستند که در پروژه های ساختمانی یافت می شوند. این تیرها اغلب برای اهداف پشتیبانی سازه و تحمل بار استفاده می شوند. برای تعیین وزن دقیقی که یک تیر I می تواند تحمل کند متخصصان از یک ماشین حساب تیر فولادی برای انجام اندازه گیری های تحلیلی استفاده می کنند.

تیرهای فولادی H

تیرهای H بسیار شبیه به تیرهای I هستند اما از نظر ساخت سنگین تر، ضخیم تر و طولانی تر هستند. تیرهای HP نوع خاصی از تیرهای H هستند که مخفف H-pile هستند. اینها تیرهای سازه ای هستند که اغلب برای تحمل بارهای بزرگ به عمق زمین رانده می شوند. استفاده متداول برای تیرهای H یا تیرهای HP ساختن پایه برای یک پل یا ساختمان است.

تیرهای جوان

تیرهای جوان نام مناسبی دارند. آنها شبیه به تیرهای I هستند اما بسیار کوچکتر و سبکتر هستند. این باعث می شود آنها برای پروژه های حساس به اندازه یا وزن مناسب باشند.

تیر فلنج پهن

فلنج قطعه افقی یک تیر فولادی است. وب قطعه عمودی است. هنگام نگاه کردن به مقطع تیر I فولادی، فلنج خطوط موازی بالا و پایین حرف I خواهد بود. تیرهای فلنج پهن نیز نام مناسبی دارند. اینها مانند تیرهای معمولی I هستند با این تفاوت که فلنج پهن تری دارند که شکل آنها را تغییر می دهد. نام دیگر تیرهای فلنج پهن تیرهای W است.

تیرهای تی

این تیر ها به شکل T هستند به همین دلیل نام آن‌ها تی است. این بدان معنی است که آنها فلنج پایینی خود را ندارند. آنها اغلب به عنوان یک تیر باربر استفاده می شوند.

موارد استفاده از تیرهای فولادی

برج ویلیس شیکاگو بلندترین سازه فولادی جهان است. این ساختمان قبلاً به عنوان برج سیر شناخته می شد و بر خط افق شیکاگو تسلط دارد. این بنا گواهی بر معجزه مهندسی است که فولاد است. اما از فولاد فقط برای ساخت بلندترین ساختمان های جهان استفاده نمی شود. بسیاری از کاربردهای مرسوم دیگر نیز برای تیرهای فولادی وجود دارد. از پل ها گرفته تا ساختمان ها تا پایه ها تیرهای فولادی ستون فقرات اکثر پروژه های مهندسی را تشکیل می دهند. آنها برای ایجاد سیستم های فاضلاب استفاده می شوند. آنها همچنین به ساخت کشتی ها و اسکله ها کمک می کنند. گاهی اوقات می توان آنها را در قطعات خاصی از ماشین آلات سنگین یافت.

آنها کاربردهای مختلفی برای ارتش دارند. همچنین برای صنایع هوایی و دریایی. آنها سنگ بنای تمام زیرساخت ها در سراسر جهان هستند. آنها به ایجاد بزرگراه ها و تونل ها کمک می کنند. به احتمال زیاد اگر یک پروژه ساختمانی بزرگ دارید از تیرهای فولادی برای تکمیل آن استفاده خواهید کرد.

از کجا می توانم تیرآهن فولادی بخرم؟

بهترین گزینه برای خرید تیرآهن فولادی تماس با یک توزیع کننده فولاد حرفه ای است. فقط آنها اتصالات و قابلیت هایی را دارند که فولاد با کیفیت بالا را با قیمت مناسب به شما تحویل دهند. اگر به دنبال تیرآهن فولادی برای فروش هستید ممکن است وسوسه شوید که عبارت تیرهای فولادی را در گوگل تایپ کنید. به جای بررسی همه نتایج به این امید که یکی برای شرکت شما کار کند بهتر است فقط نامی را پیدا کنید (فروشگاه آهن) که بتوانید به آن اعتماد کنید.

از یک متخصص تیرآهن فولادی درخواست کنید تا مطمئن شوید که فقط بهترین فولاد با کیفیت را با قیمتی مقرون به صرفه دریافت می کنید.  اجازه دهید حرفه ای ها سفارشات شما را مدیریت کنند تا بتوانید به آنچه مهم است دست پیدا کنید. بسیاری از توزیع کنندگان حرفه ای فولاد سفارشات عمده را به شما می دهند. بهترین نامزدها همچنین می توانند سفارشات عجله را در آخرین لحظه انجام دهند که آنها را به شریکی پایدار در صنعت ساخت و ساز همیشه در حال تغییر و حساس به زمان تبدیل می کند.

هر کسی را که انتخاب کنید می خواهید فردی را پیدا کنید که مدت زیادی در این صنعت بوده است. آنها همچنین باید شهرت قابل اعتمادی برای خدمات و کیفیت داشته باشند. مهمتر از همه قیمت آنها باید رقابتی باشد بنابراین شما همیشه یک معامله با چهار چوب خاص دریافت می کنید. در سرتاسر جهان آهن و فولاد تقریباً 95 درصد از کل فلزات تولید شده در سال را تشکیل می دهند. فولاد به دلیل استحکام و سختی در صنایع مختلف کاربرد دارد.

هر صاحب کسب و کاری که از فولاد استفاده می کند باید انواع تیرآهن های فولادی موجود را بشناسد. انواع مختلف تیرهای فولادی مزایا و معایبی نسبت به سایرین دارند بنابراین سفارش نوع مناسب برای پروژه شما بسیار مهم است. اگر میپرسید چه نوع تیرهای فولادی را باید سفارش دهید ما در فروشگاه آهن شما را تحت پوشش قرار می‌دهیم. برای یادگیری هر آنچه در مورد سفارش تیرآهن فولادی باید بدانید ادامه مطلب را بخوانید.

تیرهای فولادی

تیرهای فولادی

انواع تیرهای فولادی

شکلی که تولیدکنندگان فولاد تولید میکنند بهترین کاربرد را تعیین می‌کند. دانستن محدوده پروژه به شما کمک می کند تا از بین انواع مختلف مقاطع فولاد موجود انتخاب کنید.

اگرچه مردم اغلب از اصطلاحات I-beam و H-beam به جای یکدیگر استفاده می کنند اما هر کدام یک نوع کمی متفاوت از تیر فولادی هستند. این مقاطع فولادی به عنوان تیرهای جهانی نیز شناخته می شوند. همانطور که از نام آن پیداست یک پرتو I شکلی شبیه به بزرگی I دارد.

اگر اضلاع بیرونی تیر که فلنج نامیده می شود از وسط پهن تر باشد تیر در عوض یک تیر H است. یکی دیگر از تفاوت های اصلی بین تیرهای I و پرتوهای H شکل فلنج ها است. تیرهای I معمولاً دارای فلنج هایی هستند که به یک لبه مخروطی می شوند در حالی که تیرهای H دارای فلنج های مستطیلی هستند.

H-Beams در مقابل I-Beams

تیرهای جهانی به دلیل مقاومت شکل در برابر خمش و برش برای ساخت و سازهای سنگین بهترین هستند. تیرهای I به دلیل شکل مخروطی و فلنج های باریک وزن کمتری دارند اما تیرهای H معمولاً وزن بیشتری را تحمل می کنند.

مزیت دیگری که پرتوهای H نسبت به تیرهای I دارند این است که فرآیند تولید ساده تر است. در نتیجه، پرتوهای H در طول های بسیار بیشتر از پرتوهای I موجود هستند.

در حالی که تیرهای H می توانند وزن بیشتری را به طور کلی تحمل کنند، تیرهای I دارای استحکام کششی یا مقاومت بیشتری در برابر کشش هستند. استحکام کششی بالاتر به تیرهای I اجازه می دهد تا وزن سنگین تری را در یک نقطه بدون خمش تحمل کنند.

نتیجه گیری

پروژه هر چه که باشد انتخاب بهترین انواع تیرهای فولادی برای کار ضروری است. امیدواریم این راهنما هنگام خرید فولاد سازه برای شما مفید باشد. فروشگاه آهن بیش از یک قرن تجربه در ساخت مقاطع فولادی با کیفیت دارد. امروز با ما تماس بگیرید تا دریابید که چگونه می توانیم به شما در رفع نیازهای فولادی خود کمک کنیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *