دسته‌بندی نشده

5 مرحله نصب سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

چه نوع سقفی ورق شیروانی استفاده می شود در 5 مرحله نصب سقف شیروانی با ورق شیروانی دلایل استفاده از ورق شیروانی در سقف شیروانی نحوه نصب سقف شیبدار با ورق شیروانی .

نصب سقف شیروانی یکی از مراحل مهم و مهم در پروژه های ساختمانی می باشد. بهره برداری از این قسمت از ساختمان و مراحل آن یکی از رویه هایی است که یک متخصص باید با دقت انجام دهد. در این مقاله 5 مرحله مهم اجرای سقف با ورق شیروانی را توضیح می دهیم. این محصول برای ساخت شیروانی برای سقف های شیبدار استفاده می شود، در برابر باران، رطوبت و خوردگی بسیار مقاوم است و در ساخت ویلا، سقف منازل، ساخت سوله، درب و سایر مکان ها کاربرد فراوانی دارد. علاوه بر این، استفاده از آنها بسیار مقرون به صرفه و مقرون به صرفه است. این مقاله مفید اصفهان آهن را دنبال کنید.

فایل صوتی در این مقاله

فایل تصویری این مقاله

ورق شیروانی برای چه نوع سقفی استفاده می شود؟

از این محصول در تولید کاغذ برای تولید سقف شیروانی استفاده می شود. با توجه به این مشکل این محصولات در سال های اخیر مشتریان زیادی دارند و ابتدا قیمت ورق شیروانی را برای برآورد هزینه ساخت محاسبه می کنند. این نوع محصول به دلیل مقرون به صرفه بودن در بین پیمانکاران ساختمانی محبوب و محبوب است. از طرفی استحکام و مقاومت بالایی در برابر تغییرات رطوبت و دما دارند و در مناطق پرباران از این محصولات در ساخت سقف شیروانی استفاده می شود.

5 مرحله برای نصب سقف شیروانی با ورق شیروانی

نصب سقف فلزی نیاز به دانش و تجربه در این زمینه دارد. قبل از هر کاری باید بدانید که چگونه اتو کنید. اجرای سقف شیروانی یک فرآیند 5 مرحله ای است که در ادامه به ترتیب توضیح داده خواهد شد.

نصب سقف اتاق زیر شیروانی

مرحله اول – در مرحله اول ورق شیروانی به طول بریده می شود. برای برش این محصولات از قیچی مخصوص، دستگاه فرز و اره گرد استفاده می شود. سرعت برش این ماشین ها متفاوت است. به عنوان مثال، یک دستگاه فرز سرعت برش سریعتری نسبت به اره دارد و کار با آن راحت تر است. حتما بعد از استفاده از آسیاب لبه های برش را رنگ کنید تا از زنگ زدگی جلوگیری شود. از بین هر سه ابزار ذکر شده، قیچی کمترین سرعت را دارد. البته اگر موضوع را از نظر ایمنی در نظر بگیریم، استفاده از قیچی مخصوص برای برش ورق بی خطرتر است. شایان ذکر است که اگر قصد استفاده از اره مدور را دارید، استفاده از تیغه فولادی نتیجه بهتری خواهد داشت.

اولین مرحله در نصب سقف اتاق زیر شیروانی

مرحله دوم – در مرحله بعد که به عنوان مرحله دوم مراحل نصب در نظر گرفته می شود از مته لبه تایل های سقف را سوراخ می کنند. مته ای که برای این روش استفاده می کنید باید دارای سر مته 5 میلی متری باشد. نصاب باید بتواند با این مته فاصله 3.15-4.20 سانتی متری از لبه ایجاد کند. برخی از برگ ها خود سوراخ دارند. اما در صورت عدم وجود سوراخ، باید طبق دستورالعمل بالا سوراخ شود.

مرحله دوم نصب سقف

مرحله سوم – در مرحله بعد، ورق ها را باید به صورت افقی روی خرپاها یا تیرها قرار داده و به تدریج نصب آنها آغاز شود. در این مرحله بهتر است انتهای آنها را با نوارهای پلاستیکی یا چوبی ببندید تا از باد و باران جلوگیری شود.

مرحله سوم نصب سقف سوله است

مرحله چهارم – در این مرحله نوبت به اتصال این قطعات با استفاده از پیچ می رسد. برای این کار معمولا از پیچ های 10*5.2 سانتی متری و واشر پلی کربنات استفاده می کنند. آنها باید تا زمانی که سقف کاملاً پوشانده شود به سفت شدن ادامه دهند. سپس ورق دیگر را با قطعه کناری به اندازه 5.5 سانتی متر تا بزنید.

مرحله چهارم نصب سقف شیروانی

مرحله 5 – پس از انجام مراحل بالا برای یک قسمت، همین کار را برای قسمت دیگر اعمال کنید. اگر دو طرف سقف شما عایق است، باید همین مراحل را برای سمت دیگر انجام دهید و روی قسمت مشترک کلاهک بگذارید.

مرحله پنجم نصب سقف شیروانی

دلایل استفاده از ورق شیروانی در سقف اتاق زیر شیروانی

از آنجایی که محصولات فوق در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بالایی دارند، برای ساخت ورق های سقف از آنها استفاده می شود. برای ساخت ورق های شیروانی، فولاد را در حوضچه های مذاب روی قرار می دهند و با یک لایه فلزی می پوشانند. مقاومت حاصل به حدی است که طول عمر سقف تا حدود 30 سال افزایش می یابد. علاوه بر موارد ذکر شده، یکی دیگر از دلایل استفاده از این محصولات وزن سبک، ظاهر زیبا و تنوع رنگ بالا می باشد.

نکاتی برای نصب سقف شیروانی از ورق شیروانی

در مورد نحوه اجرای این قسمت از چارچوب، بهتر است علاوه بر روش فوق، نکات زیر را نیز در نظر داشته باشید:

اولین نکته این است که در انتخاب متریال مورد استفاده (پی وی سی، فایبرگلاس یا فلز) دقت کنید.

اگر هزینه مهم است، از PVC استفاده کنید زیرا گرانتر از نوع فلزی است.

علاوه بر مقرون به صرفه بودن PVC، توجه داشته باشید که عیب اصلی آن این است که دوام ندارد. زیرا در یک باد شدید می توان آن را حذف کرد.

ورق فلزی مقاومت و استحکام بالایی در مناطق پرباران دارد و در برابر پوسیدگی مقاوم است. یکی از مزایای دیگر آن این است که نمی تواند آتش بگیرد.

اخرین حرف

سقف های مشبک به طور گسترده در مناطق مرطوب، هنگام ساخت سرپناه، خانه، کارگاه، زمین بازی و مکان های دیگر استفاده می شود. از ورق های سقفی برای ساخت سطوح جهت دار استفاده می شود که از ورق های موج دار تولید می شوند. در این مقاله به نصب سقف و 5 مرحله مهم در اجرای سقف پرداختیم و عوامل مهمی که در اجرای این قسمت از ساختمان باید در نظر گرفته شود را بررسی کردیم. امیدواریم از این مقاله مفید لذت برده باشید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

اکثر کاشی های سقفی چه اندازه ای دارند؟

بیشتر این ورق ها 9.8 متر (در 32 فوت) هستند.

مزایای ورق پی وی سی چیست؟

شفافیت این محصول قدرت آن است که نور را در طول روز پخش می کند

بادوام ترین سقف کدام است؟

ورق فلزی به عنوان قوی ترین نوع شناخته می شود که عمری نزدیک به 100 سال دارد

5 مرحله برای نصب سقف شیروانی ورق تخت

سقف اتاق زیر شیروانی را نصب کنید

دسترسی سریع به محتوای این مقاله

چه نوع سقفی از ورق گالوانیزه استفاده می شود 5 مرحله برای نصب ورق گالوانیزه با ورق گالوانیزه دلایل استفاده از ورق گالوانیزه در سقف گالوانیزه.

نصب سقف شیروانی یکی از مراحل مهم و مهم در پروژه های ساختمانی می باشد. اجرای این قسمت از ساخت و مراحل آن یکی از فرآیندهایی است که باید توسط متخصص با دقت انجام شود. در این مقاله 5 مرحله مهم ساخت سقف ورق گالوانیزه را شرح می دهیم. این محصول در تولید کاشی های دوطرفه سقف های شیبدار استفاده می شود، در برابر باران، رطوبت و خوردگی بسیار مقاوم است و در ساخت و سازهای مسکونی، پوشش منازل، سوله ها، درب ها و سایر مکان ها کاربرد فراوانی دارد. به علاوه استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه و مقرون به صرفه است. این مقاله مفید اصفهان آهن را دنبال کنید.

فایل صوتی این مقاله

فایل های ویدئویی از این مقاله

روی چه نوع سقفی از ورق گالوانیزه استفاده می شود؟

از این محصول در تولید پنل های تولید سقف شیروانی استفاده می شود. با توجه به این مشکل این محصول در سال های اخیر خریداران زیادی دارد و برای برآورد هزینه ساخت ابتدا قیمت ورق گالوانیزه محاسبه می شود. این نوع محصول به دلیل مقرون به صرفه بودن در بین پیمانکاران شناخته شده و محبوب است. از طرفی استحکام و مقاومت بالایی در برابر تغییرات رطوبت و دما دارند و در مناطق پرباران از این محصولات برای ساخت سقف های شیبدار استفاده می شود.

5 مرحله نصب سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

نصب اتاق زیر شیروانی فلزی نیاز به تخصص و تجربه در این زمینه دارد. قبل از انجام هر کار دیگری، باید بدانید که چگونه اتو کنید. نصب سقف گالوانیزه یک فرآیند 5 مرحله ای است که در ادامه به ترتیب توضیح داده خواهد شد.

نصب سقف اتاق زیر شیروانی

مرحله اول: در مرحله اول لیست شیروانی به طول بریده می شود. برای برش این محصولات از قیچی مخصوص، دستگاه فرز و اره گرد استفاده می شود. هر کدام از این دستگاه ها سرعت برش متفاوتی دارند. به عنوان مثال، اره میتر سرعت برش بیشتری دارد و کار با آن راحت تر است. برای جلوگیری از زنگ زدگی، پس از استفاده از روتر، لبه های بریده شده را رنگ کنید. در بین سه وسیله ذکر شده در بالا، قیچی کمترین سرعت را دارد. البته اگر از نظر ایمنی به مشکل نگاه کنیم استفاده از قیچی مخصوص برای برش ورق بی خطرتر است. اگر می خواهید از اره گرد استفاده کنید باید توجه داشت که استفاده از اره فلزی نتیجه بهتری می دهد.

 سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

اولین قدم نصب سقف است

مرحله دوم – در مرحله بعد که مرحله دوم مراحل نصب در نظر گرفته می شود، از مته برای سوراخ کردن لبه های ورق های سقف استفاده می کنند. مته مورد استفاده برای این روش باید دارای سر مته 5 میلی متری باشد. نصاب باید بتواند با مته فاصله 3.15-4.20 سانتی متری از لبه ایجاد کند. برخی از ورق ها دارای سوراخ هستند، اما در صورت عدم وجود سوراخ، باید طبق دستورالعمل بالا سوراخ شوند.

مرحله دوم نصب

مرحله سوم – ورق باید به صورت افقی روی قاب یا قاب قرار گیرد و شروع به نصب آهسته آن کند. در این مرحله برای جلوگیری از باد و باران بهتر است کناره ها را با تخته های پلاستیکی یا چوبی ببندید.

مرحله سوم نصب سقف اتاق زیر شیروانی

مرحله چهارم – در این مرحله نوبت به تعمیر این قسمت با پیچ می رسد. برای این کار معمولا از پیچ های 5.2×10 سانتی متری و واشر پلی کربنات استفاده می کنند. سفت کردن باید تا زمانی که سقف کاملاً پوشانده شود ادامه یابد. سپس ورق بعدی را به اندازه 5.5 سانتی متر روی قطعه کناری قرار دهید.

مرحله چهارم نصب سقف شیروانی

مرحله 5 – پس از انجام مراحل بالا برای یک بخش، آن را دوباره برای بخش بعدی اعمال کنید. اگر هر دو طرف سقف شما کج است، باید همین کار را در طرف دیگر انجام دهید و قسمت مشترک را بپوشانید.

مرحله پنجم در نصب روکش فرش

دلایل استفاده از ورق گالوانیزه در سقف اتاق زیر شیروانی

از آنجایی که محصولات فوق در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم هستند، برای ساخت ورق های سقفی مورد استفاده قرار می گیرند. برای ساخت ورق های گالوانیزه، فولادها را در حوضچه هایی از مذاب روی قرار می دهند و لایه ای از فلز روی آنها را می پوشاند. مقاومت ایجاد شده در این فرآیند به حدی است که عمر مفید سقف را تا حدود 30 سال افزایش می دهد. علاوه بر موارد ذکر شده، یکی دیگر از دلایل استفاده از این محصولات سبکی، ظاهر زیبا و تنوع رنگ بسیار زیاد آنهاست.

نکاتی برای نصب سقف شیبدار با ورق گالوانیزه

در مورد اجرای این قسمت از سازه، بهتر است علاوه بر فرآیند فوق، نکات زیر را نیز به خاطر بسپارید:

اولین نکته این است که در انتخاب متریال مورد استفاده (پی وی سی، فایبرگلاس یا فلز) دقت کنید.

اگر قیمت برای شما مهم است، از پی وی سی استفاده کنید زیرا بسیار ارزان تر از نوع فلزی هستند.

علاوه بر سودآوری پی وی سی به این نکته مهم توجه کنید که عیب بزرگ آن ناپایداری است. زیرا با باد شدید می توان آن را حذف کرد.

صفحات از استحکام و دوام بالایی در مناطق بارانی برخوردار بوده و در برابر پوسیدگی مقاوم هستند. مزیت دیگر این است که نمی سوزد.

اخرین حرف

سقف شیروانی در مناطق پرباران در ساخت ویلا، سوله، کارگاه، استادیوم و مکان های دیگر کاربرد فراوانی دارد. از ورق های سقف برای ایجاد سطوح شیبدار استفاده می شود که از ورق های گالوانیزه تولید می شود. در این مقاله به 5 مرحله مهم نصب سقف شیروانی و اجرای سقف شیروانی پرداختیم و نکات مهمی که در اجرای این قسمت از سازه باید رعایت شود را بررسی کردیم. امیدواریم از این مقاله مفید لذت برده باشید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

اندازه اکثر مصالح سقف چقدر است؟

بیشتر این ورق ها 9.8 متر (در 32 فوت) هستند.

مزیت کاغذ پی وی سی چیست؟

شفافیت این محصول استحکام آن است که باعث می شود نور در طول روز بدرخشد.

بادوام ترین بیمه نامه خانه چیست؟

مستحکم ترین نوع آن ورق فلزی نام دارد که عمری در حدود 100 سال دارد

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *