دسته‌بندی نشده

تولید لوله فولادی ضد زنگ

چگونه لوله های فولادی خود را نگهداری کنیم

لوله های فولادی ضد زنگ اغلب در کاربردهایی استفاده می شوند که به مزایای مواد فولادی ضد زنگ نیاز دارند – نگهداری کم مقاومت در برابر خوردگی و تطبیق پذیری. لوله‌ها می‌توانند اهداف زیادی در صنایع مختلف داشته باشند با دو نوع اصلی لوله فولادی ضد زنگ: جوشی و بدون درز آشنا خواهید شد. در اینجا فروشگاه آهن فرآیند تولید و تفاوت های اصلی این نوع لوله های فولادی ضد زنگ را پوشش می دهد.

تولید لوله فولادی ضد زنگ

مواد اولیه به شکل لوله بدون درز گرم شده شروع می شود که سپس به صورت سرد کاهش می یابد و از طریق کاهنده های لوله به شکل مستقیم و طولانی پردازش می شود. کاهش سرما موثرترین روش تولید برای لوله های طولانی تر است. لوله های نورد شده به طول های مورد نیاز بریده می شوند و برای حذف زباله ها در آماده سازی برای عملیات حرارتی تمیز می شوند که برای حذف هر گونه تنشی که ممکن است در طول فرآیند شکل گیری یا جوشکاری ایجاد شود اعمال می شود. عملیات حرارتی مختلفی را می توان برای تولید لوله استفاده کرد به ویژه آنیلینگ – این امر ساختار فلز را بهبود می بخشد و آن را برای استفاده در کاربردها انعطاف پذیرتر می کند.

لوله های جوش داده شده

لوله های فولادی ضد زنگ جوش داده شده به صورت کویل در اختیار سازنده قرار می گیرد که سپس برای بهبود سطح، حذف مواد زائد یا هرگونه تغییر مورد نیاز در محصول نهایی پردازش می شود. هنگامی که پردازش اولیه کامل شد سیم پیچ از طریق غلتک ها عبور می کند تا شکل را تشکیل دهد و برای جوشکاری آماده شود.

لوله های جوش داده شده می توانند گرم یا سرد باشند و نتایج نهایی بسته به نحوه آماده سازی آن متفاوت خواهد بود – به عنوان مثال، فولاد ضد زنگ با فرم سرد دارای روکش صاف تر و تحمل نزدیک تری نسبت به فولاد زنگ نزن گرم است. گفته می شود، صرف نظر از اینکه چگونه شکل گرفته است، فرآیند جوشکاری یکسان خواهد بود. مراحل به شرح زیر است:

 • رول ها به عرض های خاصی برای کاربرد جدا می شوند
 • فرآیندهای شکل دهی اعمال می شود
 • برای آب بندی درزهای هر لوله از رول های جوشکاری استفاده می شود

در صورت نیاز (معمولاً برای لوله‌های دیواره ضخیم‌تر) می‌توان از جوش رول کردن استفاده کرد. اندازه تولید لوله ها به گونه ای است که ابعاد مورد نیاز را برآورده کند. لوله برای ایجاد طول نهایی برش داده می شود.

تولید لوله فولادی

تولید لوله فولادی

لوله بدون درز

لوله های فولادی ضد زنگ بدون درز را می توان با استفاده از روش های مختلفی از جمله سوراخ کردن یا اکستروژن تولید کرد.

سوراخ کردن: از یک میله فلزی به عنوان ماده پایه خود استفاده می کند که سوراخ می شود سپس گرم می شود و به شکل لوله در می آید.

حفاری تفنگی: این روش بهترین لوله‌ها را تولید می‌کند که معمولاً از لوله‌های تولید شده با وسایل دیگر بهتر عمل می‌کند. لازم است یک میله فلزی گرد در یک مته فلوت مستقیم قرار داده شود.

اکستروژن: یک میله فولادی به یک لوله وارد می شود و از طریق یک قالب کار می کند که هم موثر و هم کارآمد است، اگرچه این فرآیند نسبت به دو روش لوله سازی دیگر نیاز به آماده سازی بیشتری دارد. در برخی موارد اگر لوله دارای ترکیب کمیاب‌تر یا ابعاد منحصر به فرد باشد می‌توان از شکل‌دهی سرد استفاده کرد – این روش‌ها شامل کشیدن سرد و راه‌اندازی سرد است.

طراحی سرد شامل استفاده از قالب برای تغییر شکل کلی لوله است. هر دوی این فرآیندهای شکل‌دهی سرد معمولاً هنگام تولید لوله‌های فولادی ضروری نیستند اما در صورت نیاز به کاربردهای خاص روش‌های شکل‌دهی سرد استاندارد ترجیحی هستند.

کاربرد لوله های فولادی ضد زنگ

همانطور که قبلا ذکر شد استفاده از فولاد ضد زنگ برای کاربردهای شما مزایای زیادی دارد. تطبیق پذیری و مقاومت بسیار بالای این ماده در برابر خوردگی دشوار است به همین دلیل است که صنایع زیادی از آن استفاده می کنند.

 • هوافضا
 • ساخت و ساز معماری – نیمه سازه
 • لوله های معماری – زینتی
 • صنعت فرآیندهای شیمیایی
 • دفاع
 • معدن و مواد معدنی
 • قدرت هسته ای
 • نفت و گاز
 • کشتی سازی
تولید لوله فولادی

تولید لوله فولادی

نتیجه گیری

فروشگاه آهن یک توزیع کننده مشهور لوله، میله، ورق، صفحه، تیر، پروفیل و سخت افزار فولاد ضد زنگ است. به عنوان تامین کنندگان فولاد ضد زنگ ما با افتخار طیف عظیمی از محصولات با کیفیت بالا و تخصص بی نظیر را در خدمات خود ارائه می دهیم. می خواهید ببینید چه محصولاتی در دسترس داریم؟ کاتالوگ ما را مرور کنید محصولی را جستجو کنید یا همین امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد سفارش خود راهنمایی بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *