دسته‌بندی نشده

ورق فولادی گالوانیزه

آشنایی با اصول آلومینیوم و فولاد ضد زنگ

یکی از ویژگی هایی که باعث برتری فولاد نسبت به سایر فلزات می شود مقاومت آن در برابر زنگ زدگی است. این ویژگی خاص آن را به یک ماده ایده آل برای استفاده در بخش هایی تبدیل می کند که در معرض شرایط محیطی غیرقابل بخشش هستند. فولاد همچنین یک ماده عالی برای استفاده در مناطقی است که قرار گرفتن در معرض آب معمول است. اکنون آنچه فولاد را در برابر زنگ زدگی مقاوم می کند، نحوه ساخت آن است. در فرآیند ساخت فولاد، عناصری مانند کربن و کروم به آهن مذاب اضافه می شود.

به دلیل همین عناصر است که آهن، علیرغم اینکه مستعد زنگ زدگی است به آلیاژی ایمن در برابر زنگ تبدیل می شود. خواص فولاد را می توان با افزودن یا اجتناب از عناصر خاصی به آلیاژ یا با بازی با نسبتی که در آن استفاده می شود دستکاری کرد. نوع فولادی که با استفاده از پوشش روی به کار گرفته شده است تا بتواند از زنگ زدگی جلوگیری کند چیزی است که ورق فولادی گالوانیزه به کار می رود.

ورق فولادی گالوانیزه

برای اطلاع از ورق های فولادی گالوانیزه نوعی فولاد است که فرآیند گالوانیزه شدن را طی کرده است. در این فرآیند فولاد را در روی مذاب داغ فرو می‌برند تا پس از سرد شدن لایه‌ای از روی روی آن ایجاد شود. لایه روی به عنوان یک مانع بین فولاد و شرایط محیطی عمل می کند و از اکسید شدن آن جلوگیری می کند. اکنون زمانی که فولاد گالوانیزه برای تشکیل ورق های فولادی دستکاری می شود، محصول نهایی ورق های فولادی گالوانیزه نامیده می شود. ورق های فولادی گالوانیزه نیز با فرو بردن مستقیم ورق های فولادی معمولی در روی مذاب داغ تولید می شوند.

ورق فولادی گالوانیزه

ورق فولادی گالوانیزه

ویژگی مهم ورق فولادی گالوانیزه

قبل از پوشاندن روی مذاب داغ یا رنگ‌آمیزی، اسپری یا آبکاری، ورق‌های فولادی ابتدا در محلول چربی‌گیر تمیز می‌شوند. پس از این آن را غوطه ور کرده و در ظرفی حاوی اسید سولفوریک رقیق داغ قرار می دهیم. سپس فولاد با محلول آبی روی، آمونیوم و کلرید تمیز می شود. تمام این مراحل تضمین می کند که فولاد در دراز مدت آلوده نمی شود و پوشش روی به درستی به آن می چسبد. حتی پس از فرآیند گالوانیزه کردن، محصول نهایی به طور کامل برای شکاف یا ناهماهنگی بررسی می شود.

ورق فولادی گالوانیزه در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است که آن را تبدیل به یک نوع ورق فولادی ایده آل برای استفاده در مناطقی می کند که احتمال اکسید شدن یا زنگ زدگی بسیار زیاد است. همچنین یک نوع ورق فولادی کاملا مقرون به صرفه برای استفاده است عمدتاً به دلیل هزینه ساخت پایین آن در مقایسه با سایر ورق های فولادی و همچنین به این دلیل که می توان از آن به طور مستقیم استفاده کرد یعنی بدون هیچ گونه آماده سازی یا درمان بیشتر. مانند سایر محصولات فولادی گالوانیزه ورق های فولادی گالوانیزه برای سال ها و سال های آینده دوام می آورند که آن را به یک ورق فولادی کاملا مفید تبدیل می کند.

کاربردها و درجات بهینه ورق فولادی گالوانیزه

به لطف کیفیت فوق العاده ورق های فولادی گالوانیزه، آنها در بخش های متعددی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها به طور خاص در مناطقی مورد استفاده قرار می گیرند که می توانید شانس بیشتری برای اکسیداسیون و خوردگی را پیش بینی کنید.اکنون بسته به فرآیند گالوانیزه شدن و کیفیت کلی ورق های فولادی گالوانیزه به گریدهای متعددی تقسیم می شوند. بسته به نیاز خود می توانید ورق فولادی گالوانیزه مناسب را انتخاب کنید.

تعدادی از گریدهای بهینه ورق های فولادی گالوانیزه عبارتند از A 446-76، SGC 340 و SGC 400. همه این ها ورق های فولادی گالوانیزه ساختاری هستند. این محصول نیز مانند گریدهای مختلف ورق های فولادی گالوانیزه کاربردهای متعددی دارد. تعدادی از بخش هایی که از ورق های فولادی گالوانیزه استفاده می کنند به شرح زیر است.

صنایع بادی و خورشیدی

صنایع بادی و خورشیدی بخش هایی هستند که به گردش کار مداوم نیاز است. استفاده از ورق های فولادی گالوانیزه به صنایع این امکان را می دهد که به روشی مشابه فعالیت کنند. ورق های فولادی برای چندین دهه نیاز به نگهداری ندارند زیرا این نوع ورق فولادی بسیار بادوام است.

صنعت کشاورزی

صنعت کشاورزی یکی دیگر از بخش‌هایی است که در آن از ورق فولادی گالوانیزه استفاده زیادی می‌شود. این رشته به ابزارها و موادی نیاز دارد که در برابر خوردگی و اکسیداسیون بسیار مقاوم و مقاوم باشند. ورق های فولادی گالوانیزه دارای کیفیت هایی هستند که برای رفع این نیازها ایده آل هستند.

صنعت خودرو

استفاده از ورق های فولادی گالوانیزه در صنعت خودرو، به ویژه در ساخت خودرو، امری کاملا متداول است. در اتومبیل ها، اتوبوس ها و … از ورق های فولادی گالوانیزه در سطوح بیرونی استفاده شده است که به دلیل عوامل مختلف بیشتر در معرض خوردگی و زنگ زدگی هستند.

ورق فولادی گالوانیزه

ورق فولادی گالوانیزه

صنعت ساخت و ساز

در صنعت ساختمان ورق فولادی گالوانیزه نه تنها برای استحکام و طول عمر، بلکه برای زیبایی نیز استفاده می شود. پرداخت براق ورق‌های فولادی گالوانیزه به سازه‌های ساخته‌شده توسط صنعت ساخت‌وساز، زیبایی معماری مدرن را اضافه می‌کند.

صنعت مخابرات

صنعت مخابرات از ابزارها، تجهیزات و وسایل زیادی مانند خطوط تلفن، جعبه، دکل ها و غیره استفاده می کند که عموما در فضای باز نگهداری می شود و لازم است که آنها سال ها بدون تعمیر و نگهداری منظم کار کنند. ورق های فولادی گالوانیزه امکان استفاده مداوم از این منابع را فراهم می کند.

روش های مبتکرانه استفاده از ورق فولادی گالوانیزه در آشپزخانه

ورق فولادی گالوانیزه در آشپزخانه

علاوه بر بخش‌های مختلف تجاری و صنعتی، روش‌های مبتکرانه زیادی برای استفاده از ورق‌های فولادی گالوانیزه در آشپزخانه وجود دارد. هنگامی که ورق های فولادی گالوانیزه در آشپزخانه استفاده می شود، نه تنها برای مدت طولانی دوام می آورند، بلکه جذابیت زیبایی به آشپزخانه می بخشند. ورق های فولادی گالوانیزه در مقایسه با مواد دیگر گزینه های مقرون به صرفه تری هستند. یکی از موثرترین کاربردهای ورق فولادی گالوانیزه در دیوارها و سقف ها می باشد.

به طور کلی یک الگوی تاثیرگذار بافت و پایان به آشپزخانه اضافه می کند. روش جالب دیگری برای استفاده از ورق های فولادی گالوانیزه در آشپزخانه، استفاده از آنها به عنوان وسایل است. این مواد را می توان روی میله ها و میله ها استفاده کرد. درها و پنجره های روی کابینت ها نیز می توانند از فولاد گالوانیزه استفاده کنند.

به طور کلی این مناطق در آشپزخانه مستعد پاشش آب یا رطوبت در هوا هستند که در دراز مدت باعث تخریب می شود. استفاده از فولاد به عنوان یک لایه محافظ بر روی سطوح آنها محافظت کلی و طول عمر را تضمین می کند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که زیاده روی نکنید. شما دوست دارید آشپزخانه شما شبیه آشپزخانه باشد نه یک جعبه فلزی.

ورق فولادی گالوانیزه

ورق فولادی گالوانیزه

مزایا و معایب فولاد گالوانیزه

فولاد گالوانیزه به لطف لایه محافظ روی که آن را می پوشاند، قوی تر، بادوام تر و در برابر خوردگی و اکسیداسیون بهتر از فولاد معمولی است. بسته به کاربرد، ضخامت لایه پوشش و کیفیت کلی، فولاد گالوانیزه می تواند سال ها در خدمت کاربران باشد. لایه اضافی روی همچنین از آلوده شدن فولاد جلوگیری می کند که دومین راه اصلی برای ایجاد زنگ زدگی در آلیاژ است.

در حالی که فرو بردن فولاد در روی مذاب داغ سودمندتر است گالوانیزه ورق پاشش روی رنگ آمیزی یا آبکاری الکتریکی می تواند منجر به فولاد گالوانیزه شود که ضرر بیشتری دارد. فولاد گالوانیزه تولید شده به این روش مستعد براده شدن، ترک خوردن یا سایر اشکال تخریب است.

بسته به جایی که از فولاد گالوانیزه استفاده می شود ممکن است خراشیده شود و اغلب خود لایه روی ممکن است جدا شود که می تواند ناحیه خاص را در معرض دید و مستعد روستایی شدن قرار دهد. چه از فولادی استفاده کنید که برای مقاومت در برابر زنگ زدگی با پیروی از هر روش دیگری طراحی شده است یا به دنبال استفاده از ورق های فولادی گالوانیزه هستید قبل از اینکه به سراغ آنها بروید باید مزایا و معایب این مواد را در نظر داشته باشید.

انواع و گریدهای فولاد بسیار زیاد است که اغلب برای هر کسی کاملاً آشکار است که گیج یا گمراه شود. اگر به دنبال خرید فولاد هستید اما مطمئن نیستید که کدام نوع یا نوع فولاد برای شما مناسب است خوب قطعا باید با فولاد Hama تماس بگیرید. فولاد هاما نه تنها محصولات با بهترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه می دهد، بلکه خدمات مشاوره عالی در مورد فولاد را به کسانی که به آن نیاز دارند ارائه می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *