دسته‌بندی نشده

تفاوت بین ساخت فولاد و جوشکاری فولاد

انواع فولاد کم آلیاژ با مقاومت بالا

بسته به سطح دانش شما در مورد این موضوع وبلاگ ممکن است برای شما گیج کننده به نظر برسد. رایج است که اصطلاحات ساخت فولاد و جوشکاری فولاد به جای یکدیگر استفاده شوند اما در واقع این دو فرآیند بسیار متفاوت هستند. از آنجایی که فولاد آلیاژی است که حاوی آهن است می تواند یک ماده فوق العاده قابل اعتماد برای ایجاد اقلام مختلف باشد.

ما فکر می کنیم مهم است که مشتریان فرآیند را درک کنند تا از سفارشاتی که می دهند قدردانی کنند. کارشناسان اینجا در فروشگاه آهن با بسیاری از تامین کنندگان فولاد که از فرآیندهای متفاوتی برای پاسخگویی به درخواست های مشتریان استفاده می کنند سر و کار دارند بنابراین ما این راهنما را برای کمک به شما در ایجاد تمایز بین ساخت و جوش ایجاد کرده ایم.

تفاوت بین ساخت فولاد و جوشکاری فولاد

سازندگان به عنوان متخصص در مراحل مختلف تولید محصولات فولادی سازه دانش و مهارت در انواع استراتژی های فلزکاری دارند. در مقابل جوشکاران فولاد وظیفه خاصی دارند که چندین قطعه فولاد را به طور دائم به یکدیگر متصل کنند. با این حال در بسیاری از شرایط جوشکاری و ساخت به طور ذاتی به هم مرتبط هستند. سازندگان فولاد گهگاه از جوشکاری به عنوان یکی از فرآیندهای خود برای تکمیل یک کار به بهترین نحو ممکن استفاده می کنند در حالی که جوشکاران فولاد می توانند وظایف ساخت خاصی را انجام دهند.

علی‌رغم این پیوندها بسیاری از شرکت‌ها به یک جوشکار کدگذاری دستور نمی‌دهند که تمام وظایف یک پروژه ساخت فولاد را انجام دهد. جوشکاران و سازندگان فولاد مجموعه مهارت های متفاوتی دارند و همه آنها باید به درستی برای انجام وظایف خاص مورد استفاده قرار گیرند.

ساخت فولاد

ساخت فولاد

ساخت فولاد چیست؟

ساخت فولاد یک فرآیند دقیق و بالقوه پیچیده است. این شامل فرآیندهای فردی متعدد است که همه آنها شامل تبدیل فولاد خام به یک شی مورد نیاز است. سازندگان سازه های فولادی به طور کلی به برش، ماشینکاری و خم کردن فلزات برای ایجاد موارد درخواستی مشغول هستند.

فرآیند ساخت اغلب با برش دادن فولاد عرضه شده به اندازه مورد نیاز شروع می شود. سازندگان این کار را با استفاده از ماشین های برش مختلف از جمله اره های مکانیکی برش های لیزری و مشعل های پلاسما انجام می دهند. سپس یک سازنده فولاد از یک ماشین تراش برای برداشتن بخش هایی از فلز برای ایجاد سوراخ هایی برای عبور پیچ و مهره استفاده می کند. سپس ماشین های خم کن مانند برانکارد و قیچی می توانند هر زوایای لازم را به قطعه فلز اضافه کنند.

بسته به درخواست هایی که سازندگان فولاد دریافت می کنند ممکن است از آنها خواسته شود قبل از ساخت آیتم را چیدمان و طراحی کنند. طیف وسیعی از مهارت های مورد نیاز در ساخت فولاد سازه ای این است که تاجران درگیر در این کار باید استعدادهای مختلف را بیاموزند و بفهمند که از کدام روش ها و تجهیزات برای ایجاد بهترین نتیجه استفاده کنند. یکی از مهارت های مورد نیاز جوشکاری است که هدف بسیار خاصی دارد.

جوشکاری فولاد چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد جوشکاری فولاد یک فرآیند منحصر به فرد است که برای تکمیل صحیح نیاز به مهارت و تجربه خاصی دارد. اصل جوشکاری ساده است. دو تکه فولاد در نقطه معینی ذوب می شوند تا اتصالی ایجاد شود که پس از سرد شدن به یک قطعه فولادی ساختاری منفرد و محکم تبدیل می شود. توضیح ساده است با این حال خود این فرآیند نیست.

جوشکاران حرفه ای فولاد به دلیل بخش های مختلف نقش و مهارت های مورد نیاز باید به طور خاص برای این کار آموزش ببینند که باعث می شود جوشکاری بسیار پیچیده تر از آنچه به نظر می رسد باشد. روش های جوشکاری متعددی وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. برخی از تکنیک های مختلف جوشکاری مورد استفاده عبارتند از:

  • جوشکاری قوس فلزی محافظ
  • جوشکاری قوس فلزی با گاز
  • جوشکاری قوس الکتریکی با هسته شار

با توجه به سیستم های مختلفی که برای جوشکارها وجود دارد جای تعجب نیست که ابزارهای مختلف به درستی مورد استفاده قرار گیرند. اقلامی مانند گیره های جوشکاری مشعل ها و الکترودهای مصرفی به همراه تجهیزات ایمنی لازم اغلب استفاده می شوند. پیچیدگی فرآیند به این معنی است که قبل از اینکه جوشکار بتواند این کار را به صورت حرفه ای انجام دهد به آموزش و گواهینامه خاصی نیاز است.

اگر عبارت جوشکار کد شده را مشاهده کردید یک متخصص در این زمینه یک تست تایید جوشکار را برای یک تکنیک جوشکاری خاص تکمیل کرده است. برای دستیابی به این هدف جوشکار نمونه جوشکاری را ارائه می دهد که کار مورد نظر را تا حد امکان منعکس می کند سپس یک آزمایشگر تایید شده آن را بررسی می کند تا بررسی کند که آیا جوشکار می تواند کار را با استاندارد لازم انجام دهد یا خیر.

ساخت فولاد

ساخت فولاد

نتیجه گیری

اگر به فولاد سازه ای از یک شرکت محلی نیاز دارید که می توانید به آن اعتماد کنید. ما فروشگاه آهن شما برای خرید آنلاین فولاد سازه‌ای هستیم و تنها با چند کلیک می‌توانیم سازندگان فولاد سازه شما را پیدا کنیم که می‌توانند دقیقاً همان چیزی را که شما به دنبال آن هستید ایجاد کنند. سفارشات را می توان در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته ثبت کرد و ما تمام اطلاعات قیمت روز را برای کمک به شما در تصمیم گیری ارائه می دهیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *