دسته‌بندی نشده

کاربرد ورق فلزی – قیمت ورق فلزی

راهنمای ضخامت ورق فلز

فولاد ماده ای است که به طور منظم در صنایع مختلف برای ساخت اقلام فلزی استفاده می شود. اغلب در ورق فلزی با ضخامت ها و عرض های مختلف ساخته می شود که می تواند بیشتر به اشکال مختلف پردازش شود. سپس اینها به عنوان اجزایی برای ساختارها و محصولات پیچیده تر استفاده می شوند. در دنیای مدرن کاربردهای زیادی از ورق فلزی وجود دارد که در ادامه این مطلب به بررسی بیشتر آنها خواهیم پرداخت.

کاربرد ورق فلزی

ورق فولادی یک اصطلاح گسترده برای هر ماده فولادی است که به یک ورق تبدیل می شود. این فلز را می توان با سایر فلزات ترکیب کرد تا اجازه هایی را ایجاد کند که می تواند آنها را در برابر خوردگی یا گرما مقاوم تر کند یا وزن و سایر خواص آنها را تغییر دهد. بسته به اینکه این ورق فلزی چگونه ساخته می شوند می توانند برای مصارف و صنایع مختلف مناسب باشند.

کاربردهای مختلف ورق فلزی

  • ساخت و ساز
  • مقاصد نظامی
  • کشتی ها و کانتینرهای حمل و نقل
  • مخازن تحت فشار
  • وسایل خانه
  • خودروسازی
  • کارهای جاده ای
ورق فلزی

ورق فلزی

ساخت و ساز

وقتی صحبت از ساخت و ساز می شود از ورق فلزی در هر نوع و اندازه ای استفاده می شود. ورق های فولادی نقش همه کاره ای دارند و در انواع مختلف پروژه های ساختمانی یافت می شوند. آنها بیشتر در ساخت ساختمان ها، انبارها و پل ها یافت می شوند. نه تنها در خود ساختمان ها و سازه ها بلکه در فونداسیون آنها نیز استفاده می شود و برای پشتیبانی بیشتر از سازه به آن اضافه می شود. آنها همچنین می توانند در ساختمان های پیش ساخته ایستگاه های راه آهن و غیره پیدا شوند.

مقاصد نظامی

ورق فلزی که برای مقاصد نظامی استفاده می شوند اغلب از درجه بالاتری نسبت به آنهایی که در ساخت و ساز استفاده می شوند، هستند. صنایع فولادی که برای تامین ورق فلزی توسط ارتش قرارداد بسته شده اند باید استانداردهای تعیین شده توسط ارتش را رعایت کنند تا این مواد به هدف مورد نظر خود برسد. این به این دلیل است که ورق فلزی برای فناوری های پیشرفته مانند هلیکوپترها، جت ها و سایر هواپیماها استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای سلاح هایی مانند تانک یا جیپ های زرهی استفاده کرد. علاوه بر این ورق فلزی اغلب توسط نیروی دریایی برای ساخت کشتی های خود و برای تعمیرات دریایی استفاده می شود.

کشتی ها و کانتینرهای حمل و نقل

این ماده همچنین به طور گسترده توسط صنایع کشتیرانی و کشتی سازی استفاده می شود. ورق های فولادی در ساخت و تعمیر کشتی ها، لنج ها و تجهیزات دریایی (مانند سکوهای نفتی) استفاده می شود. آنها همچنین نسبت به سایر انواع ورق فلزی موجود در بازار بادوام تر و مقاوم تر در برابر آب هستند زیرا نیاز به مقاومت در برابر مقادیر زیادی آب دریا و فشارهای متلاطم اقیانوس دارند. این ورق فلزی همچنین به راحتی جوش داده می شوند و بسیار قوی هستند.

کانتینرهای حمل و نقل که توسط بسیاری از این کشتی ها حمل می شوند نیز با استفاده از ورق فلزی ساخته شده اند. مقاومت صفحات در برابر خوردگی زنگ زدگی و آب آنها را به اندازه کافی محکم و بادوام می کند تا از هر نوع محموله ای محافظت کند. در مجموع این ویژگی ها آن را برای این صنعت ایده آل می کند.

مخازن تحت فشار

مخازن تحت فشار به نوعی ظروف ذخیره سازی اطلاق می شود. این ظروف هر واحدی است که برای نگهداری گازها یا سیالات فشرده استفاده می شود. نمونه های رایج این ظروف دیگ ها و مخازن گاز هستند. این کشتی ها باید در برابر عوامل محیطی مانند دما یا آب و هوا مقاوم باشند. آنها همچنین باید بتوانند محتوایی را که اغلب در دماهای شدید ذخیره می شود نگهداری کنند. ورق فلزی برای این کاربرد عالی هستند زیرا طبیعتاً مقاوم در برابر دما و بادوام هستند. این ویژگی‌ها تضمین می‌کنند که گازها و مایعات به طور ایمن و با خطر انفجار کمی در آن قرار می‌گیرند.

لوازم خانگی با ورق فلزی

ورق فلزی را می توان حتی در خانه پیدا کرد. آنها برای ساخت یخچال، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی ما استفاده می شوند. در این شرایط از ورق فلزی به دلیل توانایی جذب و نگهداری دما و مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی استفاده می شود. این اطمینان حاصل می کند که لوازم خانگی شما بیش از حد گرم نمی شوند یا به راحتی از زنگ زدگی آسیب نمی بینند. با ورق فلزی لوازم خانگی می‌توانند سال‌ها و سال‌ها بدون نقص استفاده شوند.

ورق فلزی

ورق فلزی

خودرو سازی

ورق های فولادی به دلیل کیفیتی که دارند امروزه در بسیاری از خودروهای جاده ای نیز یافت می شوند. آنها قوی هستند و اشکال قالب گیری شده که از صفحات ساخته می شوند نیز قوی هستند. این قدرت برای اطمینان از اینکه خودرو می تواند شکل خود را حتی در حداکثر سرعت حفظ کند و حتی می تواند رانندگان و سرنشینان را در صورت تصادف ایمن نگه دارد ضروری است.

ورق های فولادی بسته به ضخامت یا نازک بودن آنها نیز می توانند سبک باشند. برای خودروها، صفحات نازک‌تر از آنچه معمولاً در صنایع دیگر می‌بینید هستند. این بدان معنی است که این مواد ماشین را سنگین نمی کند و رانندگی را دشوار نمی کند که برای صاحبان آن عالی است. این امر همچنین به بهبود مصرف سوخت این خودروها کمک می کند و هر چه خودرو سبک تر باشد، مصرف سوخت آن به صرفه تر خواهد بود.

کار جاده

در نهایت می توان از ورق فلزی برای کارهای جاده ای استفاده کرد. با این حال استفاده از آنها در این زمینه با هشت کاربری گذشته متفاوت است. در کارهای جاده ای ورق فلزی به عنوان یک راه حل موقت برای مشکلات بزرگتر استفاده می شود. کاربردهای متداول در کارهای جاده ای شامل پوشاندن سوراخ ها در جاده یا مسدود کردن سایر مناطق در معرض خطر است.

این اجازه می دهد تا ترافیک جاده ای بدون دردسر از این مناطق عبور کند. ورق فلزی همچنین در برابر لغزش مقاوم هستند که باعث می شود رانندگی از آنها ایمن باشد. آنها به جلوگیری از ایجاد ترافیک بیش از حد در یک منطقه در حین انجام کارهای جاده ای کمک می کنند، زیرا جاده هنوز تا حد زیادی برای راننده قابل دسترسی است.

نتیجه گیری

ورق های فولادی برای استفاده در صنایع مختلف ساخته می شوند. بسته به هدف مورد نظر می توان آنها را همانطور که هست یا در اشکال تخصصی استفاده کرد. به دلیل تطبیق پذیری آنها کاربردهای زیادی برای ورق فلزی وجود دارد. آنها را اغلب می توان در کاربردهای ساختمانی دریایی، نظامی یافت و حتی در هر خانه ای یافت می شود. نمرات، آلیاژها، شکل ها و پارامترهای دیگری برای یک ورق فلزی وجود دارد که در نحوه استفاده از آن در این زمینه های مختلف نقش دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *