دسته‌بندی نشده

مزایای ساختمان های فولادی

چرا به سختی محصولات فولادی نیاز دارید؟

فولاد یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در ساخت و سازهای مدرن است. بدون استفاده از فولاد که به ساختمان قدرت مقاومت در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله را می دهد نمی توان پی محکمی برای ساختمان ایجاد کرد. ساختمان های فولادی در برابر عوامل مختلف محیطی مقاوم هستند. خواص متعددی وجود دارد که به دلیل آن ساختمان های فولادی در مقایسه با بتن ارجحیت دارند و استفاده از فولاد در پروژه های ساختمانی و مهندسی عمران به طور مداوم در سراسر جهان در حال گسترش است.

سازنده مدرن طیف وسیعی از انتخاب ها را دارد. از پروژه‌های ساختمانی فلزی تمام تا پروژه‌های ساخت و ساز هیبریدی که کیفیت بتن و فلز را در خود جای داده است. فولاد یک مصالح ساختمانی همه کاره است که تقریباً در هر نقطه از فرآیند ساخت و ساز از قاب بندی و تیرچه های کف به کاربرد آن در مواد سقف کمک کرده است. در اینجا برخی از مزایای کلیدی ساختمان فولادی وجود دارد که آن را به گزینه ای مطمئن و قابل اعتماد برای ساخت و ساز تبدیل می کند.

مزایای ساختمان های فولادی

معماران می توانند به تخیل هنری خود اجازه دهند و در عین حال توانایی طراحی و ساخت یک ساختمان قوی و بادوام را نیز حفظ کنند. قابلیت کشش فولاد در فواصل بیشتر با تیرچه های سقفی فولادی یکی از بارزترین مزایای استفاده از اسکلت فلزی در ساختمان است. این امکان را برای مهندسان فراهم می کند تا انتخاب های خود را گسترش دهند و با استفاده از محصولات فولادی فضای بزرگتری بسازند که با مواد دیگر امکان پذیر نبود.

مزایای ساختمان های فولادی

مزایای ساختمان های فولادی

ساختمان فولادی استحکام و دوام

اجزای فولاد سازه ای قوی تر و سبک تر از اجزای ساخته شده از بتن یا چوب وزن دار هستند. ساخت فولاد  30 تا 50 درصد سبک تر از نمونه چوبی آن است. این امر باعث می شود که ساختمان های فولادی از ساختمان های چوبی یا بتنی معمولی قوی تر باشد. ساختمان فولادی سازه ای قوی و بادوام مانند اسکلت فلزی ارائه می دهد که می تواند نیروهای شدید یا شرایط آب و هوایی سخت مانند زلزله بادهای شدید، طوفان ها و برف سنگین را تا حد زیادی تحمل کند.

نصب آسان و سریع

قطعات فولادی در ساختمان‌های فولادی به یک نیاز خاص از قبل ساخته می‌شوند و در شرایط آماده برای نصب به بیرون ارسال می‌شوند. بنابراین زمان ساخت را تا حد زیادی افزایش می دهد. بنابراین در زمانی کوتاهتر از حد متوسط می توان پروژه های بزرگ را به اتمام رساند. از آنجایی که بخش‌های یک قاب فولادی مدیریت ساده‌ای دارند نصب و مونتاژ آن‌ها در محل بدون دردسر است و همچنین نیازی به اندازه‌گیری و برش قطعات در آخرین لحظه نیست.

فولاد همه کاره

فولاد بسیار انعطاف پذیر است زیرا می توان آن را تقریباً به هر شکلی قالب بندی کرد و آن را به یک جایگزین جذاب برای ساختمان های مسکونی و تجاری نیز تبدیل می کند. برای دهانه های وسیع و سازه های سنگین که انواع سازه های صنعتی را در خود جای می دهند، اسکلت فلزی به شدت توصیه می شود. به طور مشابه به سختی هیچ جایگزینی برای سازه های فولادی وجود دارد که با طراحی همه کاره ساختمان های شفاف بزرگ، مانند فرودگاه ها ساختمان های ترمینال، سالن ها، ساختمان های کشاورزی، انبارها و مناطق داخلی مطابقت داشته باشد.

مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست

در مقایسه با چوب و بتن، فولاد وزن سبکی دارد که حمل و نقل آن را آسان‌تر می‌کند و در نتیجه هزینه‌های سوخت را کاهش می‌دهد و زمان‌بندی پروژه را سرعت می‌بخشد. علاوه بر این انرژی کارآمد است و می توان آن را بازیافت کرد و در نتیجه کاهش مواد خام را کاهش داد. بتن در هر جایی که نیروی کار ارزان وجود دارد یعنی در کشورهای توسعه نیافته مقرون به صرفه است.

مزایای ساختمان های فولادی

مزایای ساختمان های فولادی

نتیجه گیری

فولاد به طور کلی یک مصالح ساختمانی همه کاره است که تقریباً در هر مرحله از فرآیند ساخت و ساز یا ساخت مصالح سقفی و غیره به وجود آن کمک کرده است. به عنوان یک جایگزین مقرون به صرفه فولاد هم برای خانه های کوچک و هم برای خانه های بزرگ و سنگین توصیه می شود. لطفا برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان ساختمان فولادی با فروشگاه آهن تماس بگیرید. کارشناسان ما با توجه به نیاز شما بهترین راه حل ها را در اختیار شما قرار خواهند داد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *